,

دکوراسیون منزل و ۹ اشتباه معمول در طراحی (بخش ۲)

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

۴. کابل‌ها و سیم‌ها

کابل‌ها و سیم‌های برق مفید و پر استفاده هستند، اما نمایش آنها در دکوراسیون داخلی منزل اصلاً زیبا نیست. یکی از اشتباهات کوچک که بعداً خیلی به چشم می‌آید و توی ذوق می‌زند و حتی ممکن است بقیه‌ی دکوراسیون داخلی منزل شما را زیر سوال ببرد، تهیه نکردن روکش و پنهان نکردن سیم‌هاست. همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، تهیه‌ی روکش برای سیم‌ها، مرتب‌تر و زیبا تر است.

۵. نگه داشتن چیزی که دوستش ندارید

احتمالاً برایتان پیش آمده که به وسیله‌ای یا اسبابی در دکوراسیون داخلی خانه‌تان نگاه کردید و احساس کردید دیگر نمی‌توانید تحملش کنید. اما بعد به جای کنار گذاشتن یا تعویضش، به این فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانید باز هم از آن استفاده کنید. فرش قدیمی، تخت قدیمی یا یک وسیله‌ی ناهماهنگ در دکوراسیون داخلی، از مثال‌های معمول و واضح این اشتباه هستند.

اما نوبت این است که در مورد این وسایل تصمیم بگیرید. اگر هزینه‌اش برایتان مسئله است، می‌توانید وقت بگذارید و یک جانشین ارزان‌قیمت استفاده کنید. یا از وسیله‌ای دست دوم به جای آن استفاده کنید. به شما قول می‌دهیم که بعد از این کار، احساس بهتری نسبت به طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌تان خواهید داشت.

۶. صندلی‌های ناراحتِ میز ناهارخوری

اگر کارمند هستید، احتمالاً بیشتر روز را پشت میز می‌نشینید و وقتی به خانه برمی‌گردید، دوست دارید با خانواده‌تان شام بخورید و وقت بگذرانید. قطعاً آخرین چیزی که می‌خواهید این است که در خانه هم روی صندلی‌ای ناراحت بنشینید. برای راحتی و آرامش بیشتر خود، هزینه‌ای صرف کنید و صندلی‌های راحت‌تری برای خود تهیه کنید.

۷. نورپردازی نامناسب

عموماً صاحبان خانه بیشتر از آن که به عملکرد وسایل روشنایی خود اهمیت بدهند، ظاهرشان در دکوراسیون داخلی مد نظرشان باشد. اما این نکته‌ی اغلب فراموش‌شده، برای آرامش و سلامت شما بسیار مهم است. حتماً بایستی در هر قسمت از خانه، مناسب با عملکرد و استفاده از آن، نورپردازی صحیح و استاندارد صورت بگیرد.

۸. چسباندن وسایل به دیوار

احتمالاً پذیرایی شما پر از وسایل و اثاثیه‌ی گوناگون باشد و شما در این ترافیکِ وسایل، تصمیم بگیرید تا برخی از آن‌ها را به دیوار بچسبانید تا جا بیشتر باز شود. نکته‌ای که همیشه به آن تأکید می‌کنم و کارشناسان دکوراسیون داخلی هم همیشه به آن اشاره کرده‌اند، این است که بهتر است وسایلتان حداقل ۵۰ تا ۱۰۰ سانتی‌متر با دیوار فاصله داشته باشند. نه تنها فضا کوچکتر نمی‌شود، بلکه خانه بزرگ‌تر نیز به نظر می‌آید.

۹. فراموش کردن پنجره‌ها

پنجره‌ها برای استفاده از هوای تازه و نور طبیعی عالی هستند. اما نکته‌ای که باید بدانید این است که از آن‌ها برای دکوراسیون منزل هم می‌توان استفاده کرد.پرده‌ها بهترین انتخاب هستند که می‌توانند با تزیین پنجره‌های‌تان، دکوراسیون منزل شما را زیباتر کنند.