,

دکوراسیون داخلی منزل و ۴ توصیه برای تغییر طراحی

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

اتاق یا فضای خاصی از خانه‌تان هست که به نظرتان طراحی دکوراسیون داخلی مناسبی ندارد؟ شاید دکوراسیون داخلی‌ منزل شما قدیمی شده باشد یا به هر دلیل دیگری به چشمتان نیاید و خواستار تغییرش باشید. اما چون وقتش را ندارید یا فکر می‌کنید که باید در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تخصص داشته باشید، این پروژه را مرتباً به تعویق می‌اندازید. حرف ما این است که هر کس تخصصی برای ایجاد یک دکوراسیون داخلی دلخواهش را دارد.

در این نوشتار، برای شروع تغییر دکوراسیون داخلی منزل شما، ۴ توصیه را آورده‌ایم که کمک زیادی به شما خواهد کرد.

۱. با یک عنصر شروع کنید

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

خودتان را مجبور نکنید که از همان ابتدای شروع تغییر دکوراسیون داخلی منزل، تمامی اجزای جدید آن را انتخاب کنید. با یک عنصر یا جز شروع کنید و سپس پیش بروید و اجزای دیگر را با آن هماهنگ کنید. برای راحت‌تر شدن کارتان، از نقطه تمرکز اتاق شروع کنید. هر اتاق و فضا در خانه برای خودش یک نقطه تمرکز دارد که معمولاً اولین جایی است که توجه انسان را جلب می‌کند و در طراحی دکوراسیون داخلی، همه‌ی اجزا حول آن نقطه قرار گرفته‌اند.

۲. همیشه نمونه همراه داشته باشید

بعد از انتخاب هر چیزی در هر مغازه‌ای، نمونه‌ای از آن یا حتی عکسی از آن را به همراه داشته باشید تا در انتخاب‌های بعدی بتوانید راحت‌تر اجزای دکوراسیون داخلی منزل خود را هماهنگ کنید. البته در دکوراسیون داخلی لازم نیست که همه چیز با هم صد در صد هماهنگ باشد؛ بعضاً لازم است که صرفاً اجزا با هم مخالف نباشند.

۳. از یک طراح دکوراسیون داخلی کمک بخواهید

لازم نیست برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود یک طراح استخدام کنید؛ البته ضرری هم ندارد. بیشتر فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها، طراحان متخصصی دارند که به شما کمک خواهند کرد تا بهترین انتخاب را داشته باشید. همچنین اگر طراح دکوراسیون داخلی استخدام کرده‌اید، او نیز می‌تواند با شما به نمایشگاه‌ها بیاید و با طراحی که در آن‌جا حضور دارد، مشورتی داشته باشید.

۴. به غریزه‌تان در طراحی دکوراسیون داخلی خانه اعتماد کنید و لذت ببرید!

هیچ کس بهتر از خودتان ترجیحات و سلیقه‌ی خودتان را نمی‌داند. نهایتاً این خود شمایید که در آن فضا زندگی خواهید کرد؛ بنابراین دکوراسیون داخلی‌ آن باید بر مبنای ایده‌ها و خواسته‌های شما باشد. همچنین پروسه‌ی تغییر دکوراسیون و طراحی مجدد آن بر مبنای علاقه‌مندی‌های خودتان، بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

نتیجه این که راز رسیدن به یک تغییر دکوراسیون داخلی بی‌نقص، این است که صرفاً بدانید چه چیزهایی را دوست ندارید و چه چیزهایی را دوست ندارید. شما بدون هیچ آموزش خاصی، این توانایی را دارید که اجزای مختلف را انتخاب کرده، کنار هم بگذارید و یک دکوراسیون داخلی، شبیه آن‌هایی که در مجلات و اینترنت می‌بینید بسازید!

وقتش رسیده که که ایده‌های خودتان در خانه‌ی خودتان تجلی پیدا کند. با خیال راحت کارتان را شروع کنید و اصلاً عجله‌ای نداشته باشید. یک دکوراسیون بی‌نقص یک روزه ایجاد نمی‌شود، اما بالاخره ایجاد خواهد شد و آن موقع است که از توانایی خود شگفت‌زده خواهید شد.