,

راهنمای انتخاب گل برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه (بخش ۲)

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

گل‌ها انتخابی تقریباً بی‌نقص برای دکوراسیون داخلیِ تک‌تک اتاق‌های خانه می‌باشند. با وجود گل، یک پذیرایی خسته‌کننده با نشاط‌تر می‌شود و تازگی به حمام اضافه می‌کند. حتی می‌تواند انتخاب خوبی برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب می‌باشد. اگر دنبال عنصری هستید که به سرعت حال و هوای دکوراسیون داخلی خانه‌ خود را تغییر دهید، گل بهترین انتخاب است. از گل‌هایی مانند گل مروارید که رنگی به خانه‌تان اضافه می‌کند تا دسته‌گل‌هایی که دکوراسیون داخلی منزلتان را رنگارنگ می‌کنند؛ شما انتخاب‌های زیادی دارید. گل‌های طبیعی و تازه انتخاب خوبی هستند، از طرفی گل‌های مصنوعی بیشتر در دکوراسیون داخلی شما باقی خواهند ماند. در این متن سعی کرده‌ایم ایده‌های موجود در رابطه با آراستن دکوراسیون داخلی خانه‌ شما با گل‌ها را بررسی کنیم.

آویختن گل به دیوار

اگر به دنبال پروژه‌ای برای دکوراسیون داخلی خانه‌ خود هستید و قصد دارید خودتان انجامش دهید، آویختن و آرایش دیوارها با گل می‌تواند انتخاب خوبی باشد. چون احتمالاً بخواهید هنرتان بر روی دیوار برای مدتی باقی بماند، احتمالاً بخواهید از گل مصنوعی استفاده کنید. حتی به جای خریدن گل مصنوعی، می‌توانید با آموزش‌هایی که بر روی اینترنت وجود دارند، خودتان با وسایلی که در خانه دارید، گل‌های مصنوعی را بسازید.

تزیین میزها با گل

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه یا پذیرایی و تزیین میزها، نکته‌ای که مهم است و باید به آن توجه کنید، مرکزیت اشیا است. به صورت سنتی، از گلدان و ظروف سفالی برای نگهداری از گل استفاده می‌شود. اما اخیراً استفاده از اشیای دیگر از جمله بطری‌های شیشه‌ای به عنوان نگهدارنده‌ی گل‌ها بر روی میزها مد شده‌اند. در این مورد استفاده از گل‌های طبیعی انتخاب بهتری هستند؛ اما گل‌های مصنوعی جدید که بسیار شبیه به گل‌های طبیعی طراحی شده‌اند هم می‌تواند پول و وقت شما را ذخیره کند.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه با شمع و گل

شمع مکمل خوبی برای گل‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌ شما هستند. اما گل‌ها قابلیت اشتعال دارند. بایستی پیش استفاده از شمع در نزدیکی گل‌ها، از ایمنی در برابر آتش‌سوزی مطمئن شوند. هرگز شمع را زیر یا در نزدیکی گل‌ها قرار ندهید.

یک راه ایمن برای قرار دادن شمع و گل در کنار هم،‌ این است که یک گلدان مناسب پیدا کنید و آن را پر از آب کنید. سپس گل‌ها را (طبیعی یا مصنوعی) در آن قرار دهید. حالا می‌توانید با خیالی آسوده از شمع استفاده کنید و آن‌ها را روشن نمایید. البته باز هم مطمئن شوید که شمع در بالای گل قرار داشته باشد، نه در زیر آن. این راهی ایمن برای تکمیل و بی‌نقص ساختن طراحی دکوراسیون داخلی خانه شماست.

نتیجه

بدون توجه به سلیقه‌ی شما، گل‌ها انتخاب بی‌نقص و مناسبی برای هر خانه و هر اتاقی هستند. از گل‌های تازه و فصلی تا گل‌های مصنوعیِ واقعی‌نما، شما برای تزیین دکوراسیون داخلی خانه‌ خود با آن‌ها، انتخاب‌ها و گزینه‌های بسیاری دارید. یک یا چند ایده از ایده‌هایی که مطرح کردیم را انتخاب کنید و طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌ خود را بهبود ببخشید.