,

راهنمای طراحی دکوراسیون داخلی خانه برای فصل پاییز

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

پاییز بالاخره از راه رسید و وقت آن رسیده که هم‌زمان با تغییر طبیعت، دستی به سر و روی خانه‌مان نیز بکشیم. بر خلاف آن چه عرف است، پاییز در نظر ما فصلی است پر از رنگ و پر از نشاط. با انتقال این رنگ و نشاط به دکوراسیون داخلی خانه خود، آن جا را هم دلپذیرتر می‌کنید.

تغییر نمای تخت خواب‌ها

یکی از راه‌های تغییر سریع در دکوراسیون داخلی، تغییر ظاهری تخت‌خواب‌ها در اتاق‌هاست. بهتر است که برای فصل پاییز، از رنگ‌های گرم استفاده کنید. همچنین بایستی پتوهای ضخیم‌تری را جایگزین پتوهای تابستانی کنید. پاییز فصلی است که در آن نور کم‌تری از جانب خورشید خواهیم داشت. بنا بر این در نورپردازی هم حوصله به خرج دهید و خانه‌تان را تاریک نکنید. همچنین اگر دنبال موقعیت مناسب برای تغییر رنگ دیوارها هستید، هم‌اکنون بهترین فرصت برای آن است.

تعویض پرده‌ها

تعویض پرده‌ها، یکی دیگر از راه‌های آسان ایجاد تغییر چشمگیر در دکوراسیون داخلی خانه است. جدا از آن، برای فصل پاییز بایستی از پرده‌های کلفت‌تری استفاده کنید تا سرما به خانه‌تان نفوذ نکند. البته اگر در خانه‌تان پنجره‌های دوجداره دارید و نگران هدررفت انرژی نیستید، می‌توانید از همان پرده‌های نازک استفاده کنید و از نور کم خورشید در این فصل نهایت استفاده را ببرید. در انتخاب رنگ‌ها باز هم دقت کنید که از بین رنگ‌های گرم یکی را برای پرده‌هایتان انتخاب کنید.

نورپردازی و استفاده از شمع در طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، پاییز فصلی است که در آن از نعمت نور خورشید کم‌تر بهره‌مندیم. بنا بر این به نورپردازی بیشتری در دکوراسیون داخلی خانه نیاز داریم. در کنار استفاده کردن از لامپ و آباژور، شمع‌ها نیز می‌توانند گرمای ویژه‌ای به فضای دکوراسیون داخلی خانه‌ شما اضافه کنند. شمع‌ها فضایی رمانتیک و شاعرانه در دکوراسیون داخلی ایجاد می‌کنند.

تعویض تابلوها، کوسن‌ها و دیگر اجزا در دکوراسیون داخلی خانه

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

تعویض تابلوهای نقاشی آویزان شده به دیوار، تعویض کوسن‌ها و دیگر اجزای دکوراسیون داخلی خانه شما، صرفاً جهت تغییر رنگ آن‌ها و هماهنگ کردنشان با فصل پاییز صورت می‌گیرد. با استفاده از رنگ‌های گرم، پاییز را به دکوراسیون داخلی خانه‌تان بیاورید. اگر مطمئن نیستید که باید از کجا شروع کنید، می‌توانید در پینترست به دنبال ایده‌های مختلف برای دکوراسیون داخلی در فصل پاییز باشید.

خوش‌عطر کردن هوا

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

هیچ حسی بهتر از این نیست که وارد خانه‌ای شویم و عطر خوبی به مشاممان برسد. شمع‌های معطر به انضمام روغن‌های خوش‌بوی دیگر می‌تواند کمک زیادی به این امر بکند. همچنین می‌توانید از ترکیب وانیل، پرتقال و دارچین برای خوشبو کردن هوای خانه استفاده کنید.

نتیجه

وقتش شده که دست به کار شوید و دکوراسیون داخلی خانه‌تان را برای پاییز آماده کنید. ایده‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم، صرفاً اساس تغییراتی است که برای شروع به آن‌ها نیاز دارید؛ در ادامه خودتان بهترین تغییرات ممکن برای دکوراسیون منزلتان در فصل پاییز را خواهید یافت.