,

طراحی دکوراسیون آشپزخانه و ۱۰ اشتباه رایج در آن ( بخش ۲ )

طراحی دکوراسیون آشپزخانه ، کابینت آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کار ساده‌ای نیست. ساختن یک آشپزخانه‌ی جدید، نیاز به وقت کافی، برنامه‌ریزی و پول دارد. اشتیاق و ذوق ساختن یک فضا و یک دکوراسیون جدید فوق‌العاده است. اما این موضوع نباید جلوی شما را بگیرد که بدون تحقیق و مطالعه انجامش دهید. پیش از انجام این کار، باید تک تک جزئیات را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

خوشبختانه تعداد زیادی از خانه‌داران پیش از شما دکوراسیون آشپزخانه‌ خود را طراحی کرده‌اند و در مورد اشتباهاتی که مرتکب شده‌اند به شما هشدار داده‌اند. در این‌جا می‌خواهیم به بررسی و مرور ده اشتباهی که از همه معمول‌تر بوده بپردازیم.

۵. در نظر نگرفتن آینده

مدها و چیزهایی که به قولی ترند (trend) هستند، تأثیر زیادی بر انتخاب‌هایمان خواهد داشت. اما کمی آشنایی بیشتر با آن‌ها لازم است. زیرا هر چیزی که هم‌اکنون محبوب باشد، لزوماً یک یا دو سال دیگر این طور نخواهد بود. یکی از مهم‌ترین اصولی که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید در نظر گرفت، این موضوع است که آیا این دکوراسیون در آینده‌ی نه چندان دور هم به درد خواهد خورد؟

لازم است این موضوع را در ذهن داشته باشید که ساختن یک آشپزخانه‌ی جدید به منزله‌ی یک به‌روزرسانی در خانه‌ی شماست. این به‌روزرسانی به تعبیری سرمایه‌گذاری نیز هست. چرا که شاید در آینده بخواهید آن خانه را بفروشید. اگر به این موضوع فکر کنید، احتمالاً دلتان بخواهد که پولی را که الان خرج می‌کنید به جبیتان بازگردد. پس آینده را حتماً در نظر بگیرید.

۶. انتخاب لوازم آشپزخانه در آخرین مرحله

لوازم آشپزخانه لزوماً همه چیزِ آن نیستند، اما بدون شک یکی از مهم‌ترین جنبه‌های دکوراسیون آشپزخانه هستند. نقش آن‌ها حیاتی است چرا که در ظاهر و دکوراسیون آشپزخانه‌ شما تأثیر به‌سزایی دارند. اکثر خانه‌داران ترجیح می‌دهند تا انتخاب لوازم آشپزخانه را در آخرین مرحله انجام دهند. اما کارشناسان تأکید می‌کنند که این کار اشتباه است و شما هم‌زمان با طراحی دیگر اجزا، بایستی این کار را انجام دهید. به طور مثال هنگام انتخاب کابینت آشپزخانه ، ماکروویو و یا ماشین ظرف‌شویی را نیز انتخاب کنید.

۷. کمبود فضا

حدس می‌زنیم که همین الان هم وسایل آشپزخانه‌تان بیشتر از فضای آن باشد. اگر نه، با گذشت زمان این اتفاق خواهد افتاد، زیرا با گذر زمان مدام به وسایلتان چیز جدید اضافه می‌شود. بنا بر این در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، باید این نکته را مد نظر داشته باشید که فضای کافی برای نگهداری از این وسایلی که هم‌اکنون دارید و آن‌هایی که در آینده به آشپزخانه‌تان اضافه می‌شود، داشته باشید.

۸. نپرداختن به جزییات

اگر آدمی اهل پرداختن به جزییات هستید، احتمالاً از این کار خوشتان می‌آید. زیرا کوچک‌ترین عناصر و متغیرها در آشپزخانه، از رنگ و نور گرفته تا سایه‌ی یک شئ، در نتیجه‌ی نهایی تأثیرگذار است و شما بایستی تمامی آن‌ها را در نظر بگیرید.

۹. دست کم گرفتن نورپردازی

هیچ کسی پیدا نمی‌شود که نورپردازی آشپزخانه را فراموش کند یا به آن فکر نکند. البته که مشکل این نیست. مشکل اصلی دست کم گرفتن آن است. این که بسیاری نمی‌دانند نورپردازی تا چه حد در ایجاد یک دکوراسیون با کیفیت مطلوب تأثیرگذار است.

۱۰. بی‌توجهی به دکوراسیون خانه

در هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه، به این نکته توجه داشته باشید که آشپزخانه بخش جدایی از خانه‌ی شما نیست، بلکه جزئی از آن است و بایستی با دکوراسیون منزل تان نیز هماهنگی داشته باشد.