,

دکوراسیون داخلی منزل را با راههای آسان و ارزان تغییر دهید

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

گذر زمان و گذشت فصل‌ها، ممکن است باعث شود از  دکوراسیون داخلی منزل خود خسته شوید و به فکر تغییر بیفتید. اما چطور می‌توان بدون خرج زیاد، طراحی دکوراسیون داخلی منزل را تغییر داد؟ چندین راه برای این کار وجود دارد و شما متعجب خواهید شد از این که چطور با چند تغییر کوچک، می‌توان فضای خانه را دگرگون کرد.

پیش از آن که به مغازه‌ها سر بزنید و سراغ اجناس ارزان‌قیمت بروید، می‌توانید از همان اثاثیه‌ای که دارید استفاده کنید! فقط کافی‌ست تا کمی جابه‌جایی در آن‌ها به وجود بیاورید. احتمالاً تم رنگی اتاق‌هایتان با هم ست است، به طور مثال می‌توانید گلدانی را که در اتاق قرار دارد به هال و پذیرایی ببرید و در آن گل‌هایی بگذارید که تا به حال نخریده‌اید. خواهید دید که چه تغییرات بزرگی در دکوراسیون داخلی منزل شما رقم خواهد خورد.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

هم‌چنین می‌توانید با گردش فصل‌ها، وسایل خانه‌تان را جابه‌جا کنید. در طول بهار و تابستان، وسایلی که تم سبزرنگ دارند را جلوی چشم بیاورید و در پاییز، رنگ‌های قرمز و نارنجی را مورد استفاده قرار دهید. گل‌های گلدان‌هایتان را مطابق با فصل‌ها عوض کنید. همچنین می‌توانید روکش‌های کوسن‌های مبلمانتان را تعویض کنید.

اگر می‌خواهید انرژی و وقت بیشتر صرف کنید و البته در نتیجه‌ی آن، تغییرات بیشتری را نیز در دکوراسیون داخلی منزل مشاهده کنید، می‌توانید زاویه‌ی تخت خواب و یا مبلمانتان را نیز عوض کنید؛ دقیقاً قرینه یا برعکس آن چیزی که قبلاً بوده. این کار باعث می‌شود تا نقطه‌ی تمرکز اتاق تغییر کند و شاهد دگرگونیِ بیش از پیشِ فضا باشیم.

شاید کابینت‌های آشپزخانه‌تان کهنه شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشند. اما می‌توانید به جای خرج زیاد تعویض کلی کابینت‌ها، صرفاً تغییراتی در نمای آن‌ها ایجاد کنید. مثلاً می‌توانید دستگیره‌های کابینت‌ها را عوض کنید یا صرفاً در کابینت‌ها را تعویض کنید. تازه می‌توانید قبلی‌ها را نگه داشته و بعداً دوباره تعویضشان کنید تا باز هم آشپزخانه‌تان نو شود.

تغییرات در قسمت‌هایی از دکوراسیون داخلی منزل، که پیش از همه به چشم انسان می‌خورد، می‌تواند بسیار موثر باشد. مثلاً عوض کردن رنگ درِ ورودی خانه و یا تعویض فرش یا پادری ورودی خانه، هر چند کوچک، اما در نتیجه می‌تواند تغییرات چشمگیری در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایجاد کند. در حیاط پشتی یا پاسیو، اعمال تغییرات جزئی مثل اضافه کردن گیاهان خانگی، و یا در صورت داشتن گیاهان خانگی، جابه‌جایی آن‌ها می‌تواند اقدامات خوبی در جهت تغییر طراحی دکوراسیون داخلی منزل باشد.

یکی دیگر از تغییراتی که می‌توانید در دکوراسیون داخلی منزل بدون صرف هزینه‌ای انجام دهید، جابه‌جایی فرش‌هاست. به جای این که فرش‌های نو و گران‌قیمت بخرید، همان فرش‌هایی که دارید را استفاده کنید؛ فقط جایشان را تغییر دهید. خریدن فرش‌های نو و کوچک ارزان‌قیمت هم می‌تواند تغییر مثبتی باشد.

تغییر رنگ یکی از دیوارهای خانه یا یکی از اثاثیه‌ی منزل هم می‌تواند بدون ایجاد تغییر در دیگر عناصر، دگرگونی عظیمی به وجود آورد. لازم نیست تا دست به جیب شوید و خرجی هنگفت برای نقاشی کل خانه روی دست خودتان بگذارید. می‌توانید با تغییر رنگ یک قسمت از دیوار خانه و یا قسمتی از اثاثیه، شکلی نو به دکوراسیون داخلی منزل خود ببخشید.