,

۱۰ راه برای تزیین دیوارها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه (بخش ۱)

تزیین دیوارها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه

طراحی دکوراسیون داخلی خانه کاری مفرح و جذاب است. خصوصاً این که خودتان بیشتر کارهایش را انجام دهید. در امر طراحی دکوراسیون داخلی، نکته‌ای که مهم و حیاتی است، این است که هیچ فضایی در خانه‌ی شما فراموش شده و بی‌استفاده نماند.

اکثر ما، یک دیوار در خانه‌مان داریم که دقیقاً نمی‌دانیم باید با آن چه کار کنیم. شاید بخشی از آن پوشیده شده باشد یا در قسمت نامناسبی از خانه قرار دارد. اما مهم  است که بدانید یک دیوار بزرگ و سفید، چیز ترسناکی نیست؛ بلکه یک زمینه برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌ ی شماست. یا بهتر بگوییم یک تابلوی سفید که هنوز نقاشی نشده و شما با طراحی دکوراسیون داخلی و تزیین دیوار، در واقع این کار را انجام می‌دهید.

وقتی به امر تزیین دیوار در دکوراسیون داخلی خانه می‌رسیم، ایده‌های زیادی وجود دارد؛ هر چند که احتمال دارد همه‌شان به ذهنتان نرسد. برای همین ده ایده برای تزیین دیوارها در دکوراسیون داخلی را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

۱. استفاده از کاغذ دیواری یا رنگ‌آمیزی دیوار با طرح راه‌راه

کاغذ دیواری خودش به تنهایی می‌تواند یک تزیین کامل و کافی برای دیوار باشد. طرحی که خودش دارد و نمایی که به اتاق می‌دهد، فوق‌العاده است. این روزها کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های مختلف راه‌راه، طرفداران زیادی پیدا کرده است. انصافاً هم زیبا و شیک هستند و طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌ شما را لوکس می‌کنند. همچنین می‌توانید به جای استفاده از کاغذ دیواری، خودتان دیوارها را به همان شکل (با طرح راه‌راه) رنگ بزنید. این پروژه‌ای است که خودتان می‌توانید انجامش دهید و از آن لذت ببرید. رنگ آن (چه نقاشی و چه کاغذ دیواری) را باید خودتان طوری انتخاب کنید که با دکوراسیون داخلی فعلی خانه‌ی شما ست باشد. در آینده در مطلبی مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت.

۲. گالری دیوار

اگر خودتان عکاسی می‌کنید یا نقاشی و یا هر هنر دیگری که می‌توانید آن را در گالری در معرض نمایش بگذارید، می‌توانید آن‌ها را قاب کرده و به دیوار بیاویزید. و یا به عبارتی دیگر دیوار خانه‌ی خود را به گالری تبدیل کنید. البته اگر هنرمند نیستید؛ نگران نباشید. باز هم می‌توانید از این ایده در دکوراسیون داخلی خانه‌تان استفاده کنید. سری به مغازه‌ها و گالری‌های هنری بزنید و چیزهایی که مطابق با سلیقه‌تان هست را انتخاب کنید و دیوار خانه‌تان را به آن مزیّن کنید.

۳. آینه

اگر یک دیوار خالی بدون پنجره در خانه‌تان دارید، می‌توانید از آینه برای آراستن آن استفاده کنید. می‌توانید کل دیوار را با آینه بپوشانید یا از ایده‌ی گالری دیوار در دکوراسیون داخلی بهره ببرید و در نقاط مختلف با طرح‌های مختلف، آینه آویزان کنید. این کار جدا از این که باعث روشن‌تر شدن خانه‌تان می‌شود، آن را در نظر دیگران بزرگ‌تر نیز جلوه می‌دهد.

۴. قفسه‌بندی

به ایده‌ی قفسه‌بندی که می‌رسیم، طرح‌ها و شکل‌های بی‌شماری وجود دارد که شما می‌توانید این کار را بر روی دیوار خانه‌تان انجام دهید. جدا از آن، چیزهایی که می‌توانید از آن‌ها بر روی قفسه‌ها استفاده کنید، مانند کتاب، مجسمه، گلدان و غیره نیز بی‌شمار است.

(ادامه دارد)