,

۱۰ راه برای تزیین دیوارها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه (بخش ۲)

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

طراحی دکوراسیون داخلی خانه کاری مفرح و جذاب است. خصوصاً این که خودتان بیشتر کارهایش را انجام دهید. در امر طراحی دکوراسیون داخلی، نکته‌ای که مهم و حیاتی است، این است که هیچ فضایی در خانه‌ی شما فراموش شده و بی‌استفاده نماند.

اکثر ما، یک دیوار در خانه‌مان داریم که دقیقاً نمی‌دانیم باید با آن چه کار کنیم. شاید بخشی از آن پوشیده شده باشد یا در قسمت نامناسبی از خانه قرار دارد. اما مهم  است که بدانید یک دیوار بزرگ و سفید، چیز ترسناکی نیست؛ بلکه یک زمینه برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌ شماست. یا بهتر بگوییم یک تابلوی سفید که هنوز نقاشی نشده و شما با تزیین دیوار در دکوراسیون داخلی خانه، در واقع این کار را انجام می‌دهید.

وقتی به امر تزیین دیوار در دکوراسیون داخلی خانه می‌رسیم، ایده‌های زیادی وجود دارد؛ هر چند که احتمال دارد همه‌شان به ذهنتان نرسد. برای همین ده ایده برای تزیین دیوار در دکوراسیون داخلی را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

(ادامه از بخش قبل)

۵. تبدیل کردن دیوار به تخته سیاه

تبدیل کردن یکی از دیوارهای خانه‌تان به تخته سیاه گچی، می‌تواند ایده‌ای فوق‌العاده برای دکوراسیون داخلی خانه‌ شما باشد. جدا از این که می‌توانید نقاشی و طرح روی آن را هر بار عوض کنید، می‌توانید از آن برای بازی در شب نشینی‌های خانوادگی یا دوستانه استفاده کنید. دیوار به راحتی و با یک یا دولایه‌ی رنگ مخصوص، به تخته سیاه تبدیل می‌شود.

۶. نقاشی دیواری

نقاشی دیواری فرصت مناسبی در اختیار شما می‌گذارد تا ذوق و علاقه‌تان را به هنر در دکوراسیون داخلی خانه‌تان به نمایش بگذارید. برای انتخاب روش مناسب برای نقاشی دیواری، دو راه دارید. اولین این که طرح مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن‌ها را در اندازه‌های مناسب چاپ کنید. البته این نوع نقاشی، ممکن است با گذشت زمان دچار تغییراتی از جمله به هم ریختگی رنگ‌هایش بشود.

گزینه‌ی دیگر این است که خودتان آن را انجامش دهید. شاید در نگاه اول سخت به نظر بیاید، اما در واقع کشیدن این نقاشی چیزی جز یک رنگ‌آمیزی ساده نیست. خودتان به راحتی می‌توانید انجامش دهید و از سهیم شدن خود در طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان لذت ببرید.

۷. کاغذ دیواری با طرح‌های مختلف

یکی دیگر از انتخاب‌های خوب در امر تزیین دیوار، استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌های مختلف و رنگی هماهنگ با دکوراسیون داخلی خانه‌تان است. گزینه‌های مختلف و زیادی در اختیار شما هستند که باید با توجه به این که چه رنگی و چه طرحی به دکوراسیون داخلی خانه‌تان می‌آید، یکی از آن‌ها را برای دیوار خانه‌تان برگزینید. ضمناً لازم نیست که همه‌ی دیوارهای خانه‌تان را با کاغذ دیواری بپوشانید. پوشاندن یک دیوار کافی است.

۸. کلکسیون‌های خود را به نمایش بگذارید

اگر از آن علاقه‌مندانی هستید که کلکسیونی از چیز خاصی را جمع‌آوری کرده‌اید، دیوار خانه‌تان یکی از بهترین گزینه‌ها برای به معرض نمایش گذاشتن آن‌هاست.

۹. لامپ

یک استفاده‌ی ضروری دیگر که می‌توانید از دیوارهای خانه‌تان بکنید، نصب لامپ‌ها و چراغ برای روشنایی خانه است.

۱۰. هنر خودتان

اگر خودتان نقاشی می‌کشید یا علاقه‌ای به این زمینه دارید، می‌توانید از دستاوردهای خود در دکوراسیون داخلی خانه‌تان استفاده کنید.