,

دکوراسیون داخلی منزل هماهنگ با فصل‌ها

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل هم‌زمان با تغییر فصل،  نیز باید تغییر کند. تغییر دکوراسیون داخلی منزل برای تعطیلات عید سال نو، کار ساده‌ای است؛ اما در دیگر موارد ممکن است که ایده‌ای نداشته باشید که چه باید بکنید. به غیر از تزیین دکوراسیون داخلی منزل برای سال نو، گزینه‌ها و موارد زیاد دیگری نیز وجود دارد که با تغییر فصل می‌توانید آن‌ها را اعمال کنید.

در این مطلب، می‌خواهیم به طراحی دکوراسیون داخلی بر مبنا و الهام گرفته از فصول مختلف بپردازیم.

اگر به تغییر مداوم دکوراسیون منزلتان علاقه‌مندید، تغییر فصل‌ها فرصت خوبی برای تغییر دکوراسیون داخلی است. اما لازم نیست کل دکوراسیون خانه‌تان را عوض کنید. کافی است تا چند اتاق و مکان خانه‌تان را انتخاب کنید و تغییرات را در آن‌ها انجام بدهید. فهرست مکان‌ها و وسایلی از خانه که تغییرات دکوراسیون داخلی در آن‌ها راحت‌تر است در ذیل آمده است:

  • پذیرایی
  • کابینت‌های آشپزخانه
  • میز ناهار خوری
  • ملحفه و پتوی تخت خواب‌ها
  • کوسن‌های مبلمان
  • پرده‌ها
  • دکوراسیون مقابل درهای ورودی

طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای فصل بهار

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

با نزدیک شدن فصل بهار، باید رنگ و بوی تازه‌ای به خانه‌تان بدهید. گل‌ها و عطر تازه می‌تواند برای هر اتاقی در خانه مناسب باشد و حال و هوای خوبی ایجاد کند. یک گلدان بزرگ پر از گل‌های رنگارنگ، می‌تواند انتخاب خوبی برای فصل بهار باشد. همچنین می‌توانید ملحفه‌های تخت خواب یا تخت خواب‌هایتان را عوض کنید و به جای پتوهای ضخیم، از پتوهای بهاری استفاده کنید. از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا اتاق روشن‌تر شود.

در پذیرایی، با تغییر رنگ کوسن‌ها تغییرات ایجاد کنید. همچنین از گیاهان برای تزریق حال و هوای بهاری به پذیرایی هم می‌توانید استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای فصل تابستان

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

در فصل تابستان، باید همانند خود فصل، خورشید را به خانه‌تان بیاورید. همانند بهار، همه چیز باید سبک باشد. از پرده‌های روشن ضخیم استفاده کنید که هم حریم خانه‌تان حفظ شود و هم از نور خورشید بهره‌ی کافی را ببرید.

الهام گرفتن از میوه‌های فصلی و استفاده از آن‌ها در دکوراسیون داخلی منزل حرکت جالبی است. همچنین می‌توانید از دریا و ساحل الهام بگیرید. به طور مثال از صدف در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای فصل پاییز

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

بعد از یک تابستان داغ، همه منتظر فصل خنک شدن هوا و سرما هستند. البته شاید این مورد درباره‌ی شما صدق نکند و علاقه‌ای به سرما نداشته باشید؛ اما چیزی که قطعی است، اینست که باید از منظره‌ی فصل پاییز برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود الهام بگیرید؛ یعنی از برگ‌های زرد و نارنجی استفاده کنید و تا می‌توانید از عناصر قدیمی در دکوراسیون منزل بهره ببرید. باید تخت خواب‌ها و پتوهایتان را هم برای فصل سرما آماده کنید. پتوهای نازک را کنار بگذارید و از پتوهای ضخیم استفاده کنید. از پرده‌های تیره و ضخیم نیز برای مقابله با سرما استفاده نمایید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای فصل زمستان

برای این فصل، شما چندین انتخاب دارید. یا همان روندی که در فصل پاییز داشتید را ادامه دهید و از رنگ‌هایی تیره در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید. یا می‌توانید از زمستان و برفش برای دکوراسیون خانه‌ خود الهام بگیرید؛ بدین معنی که از رنگ‌های سفید، نقره‌ای و آبی در دکوراسیون استفاده کنید. استفاده از درخت کاج هم می‌تواند گزینه‌ی خوبی برایتان باشد.