,

دکوراسیون داخلی منزل و ۷ ایده کم خرج (بخش ۲)

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل و ۷ ایده کم خرج در طراحی آن را در ادامه بخش قبل مطالعه کنید :

۴. اثاثیه‌ی قدیمی

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

در موارد مختلف مربوط به دکوراسیون داخلی منزل، همیشه توصیه‌ی ما این است که کیفیت را فدای هیچ چیز نکنید. در مورد وسایل قدیمی، تنها در صورتی که کیفیت و قابلیت استفاده را از دست نداده‌اند، از آن‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از رنگ‌های گچی، ظاهری زیبا برای آن‌ها رقم بزنید. ظاهری که هم‌اکنون در بازار و مد دکوراسیون داخلی خیلی روی بورس است. البته اثاثیه‌ای با این نوع رنگ‌ها در بازار بسیار گران‌قیمت هستند. ولی شما با خرید تنها یک سطل رنگ گچی و رنگ کردن اثاثیه‌ی قدیمی‌تان که شاید ارزش آن‌چنانی نداشته باشد، می‌توانید با صرف کم‌ترین هزینه، از آن بهره‌ی کافی را ببرید. می‌توانید از روش برای تغییر رنگ میزها و صندلی‌های چوبی‌تان استفاده کنید و بهبود وضعیت ظاهری آن را با چشمان خود شاهد باشید. در مورد رنگ گچی، در آینده مطلب مفصلی منتشر خواهیم کرد.

۵. آباژور در دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

آباژورها وسایلی گران قیمت در دکوراسیون داخلی منزل هستند. هر چند عمر بالایی دارند. هر چقدر از لحاظ ظاهری زیبا و شیک‌تر باشند، قیمتشان بالاتر هم می‌رود. بنابراین بهتر است به جای پول زیاد خرج کردن، آباژوری ساده تهیه کنید و خودتان با استفاده از وسایل و ابزارهای مختلف آن را تزیین کنید.

اگر خودتان در حال حاضر آباژور دارید، می‌توانید صرفاً رنگ آن را تغییر دهید و دکوراسیون داخلی خانه‌تان را نو کنید. با استفاده اسپری رنگ، به سادگی می‌توانید رنگ آباژورتان را عوض کنید.

۶. تابلوهای هنری

راه‌های زیادی برای زیبا کردن دیوارهای خانه وجود دارد. استفاده از تابلوهای هنری یا نقاشی، می‌تواند یکی از آن‌ها باشد. راه ارزان قیمت استفاده از تابلوها، این است که طرح، نقاشی یا عکس مورد علاقه‌ی خود را چاپ کنید و با تهیه‌ی قاب، به دیوار بزنید. در غیر این صورت باید به گالری‌های مختلف سر بزنید.

۷. کوسن ها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

کوسن‌ها بسیار کوچک، بسیار زیبا و البته بسیار گران هستند. کوسن‌ها در جای‌جای دکوراسیون داخلی منزل می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند و با رنگ‌های مختلفشان، ظاهری تازه به هر بخش ببخشند. برای این کار، شما به بیش از یک کوسن احتیاج دارید. تعویض رویه‌ی آن‌ها می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد. هم‌چنین اگر خودتان دوختن بلدید، می‌توانید رویه‌های کوسن‌هایتان را خودتان بدوزید.