,

دکوراسیون داخلی منزل و ۷ ایده کم خرج (بخش ۱)

دکوراسیون داخلی منزل

مدها و ترندهای مختلف دکوراسیون داخلی منزل، به سرعت تغییر می‌کند. آن چه سال قبل مد بوده، ممکن است امسال به راحتی کنار گذاشته شود. طراحی دکوراسیون داخلی منزل نه تنها کار دشواری است، بلکه پرهزینه نیز هست؛ تازه اگر از وقت و زمان زیادی هم که هزینه می‌شود بگذریم!

همیشه آیتم‌هایی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد که شما خودتان با کم‌ترین هزینه و بدون قربانی کردن کیفیت، می‌توانید انجامش دهید. اگر می‌خواهید در طراحی دکوراسیون داخلی و صرف هزینه برای آن، صرفه‌جویی کنید، نکات آموزشی ما در مورد ایده‌هایی کم‌خرج و ارزان که در ادامه می‌آید را بخوانید :

۱. آینه در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

یکی از راه‌های آسان روشن‌تر کردن اتاق، استفاده از آیینه است. آیینه اگر در دکوراسیون داخلی منزل، در جای درست خود قرار بگیرد، می‌تواند نور طبیعی را در سر تا سر اتاق و خانه‌تان منعکس کند تا اتاق بزرگ‌تر و زیباتر به نظر بیاید. اما آیینه‌ها هم می‌توانند بسیار گران قیمت باشند. اگر استایل خاصی در ذهنتان ندارید، می‌توانید سری به لوازم دست دوم بزنید و آیینه‌هایی ارزان‌قیمت و شیک برای خانه‌ی خود پیدا کنید.

اگر نمی‌خواهید از آینه‌های ارزان‌قیمت یا دست دوم استفاده کنید؛ می‌توانید یک آینه‌ی ساده بخرید و تزیینش کنید. راه‌های زیادی برای تزیین آینه‌ها وجود دارد که با کمی جستجو می‌توانید آن‌ها را بیابید. ما نیز در مطالب آینده به این موضوع خواهیم پرداخت.

۲. گلدان‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل هیچ گاه از مد نمیافتند

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

گیاهان خانگی هیچ وقت از مد نمی‌افتند و قدیمی نمی‌شوند؛ منتها این اتفاق ممکن است برای گلدان‌هایشان بیفتد. در حال حاضر، گلدان‌های ساده و از جنس سنگ، چوب یا برنج مُد هستند. این‌ها مدل‌های زیبا و دوست‌داشتنی‌ای هستند، اما ممکن است هر لحظه از مُد بیفتند. برای همین بهتر است خودتان یاد بگیرید تا وسایل مختلف را به گلدان تبدیل کنید.

شما می‌توانید هر ظرف یا محفظه‌ای را صرفا با ریختن خاک در آن، به گلدان تبدیل کنید. فقط باید اطمینان حاصل کنید که به اندازه‌ی کافی برای گیاهتان بزرگ باشد. هم‌چنین می‌توانید بر اساس رنگ‌های روز، گلدان‌هایتان را رنگ کنید. در مطالب آینده به طور اختصاصی و مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت.

۳. ظروف سفالی

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

ظروف سفالی، آیتم‌های مناسب و زیبایی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل هستند، اما متأسفانه خرج زیادی روی دستتان می‌گذارند.  بنا بر این پیشنهاد می‌کنیم که ظرفی ارزان قیمت پیدا کنید و با رنگ‌آمیزی و تزیین، آن را به یک ظرف زیبا و لوکس تبدیل کنید. می‌توانید تنها یک رنگ به آن بزنید یا از طرح‌های مختلفی که با دکوراسیون داخلی منزلتان ست می‌شود، استفاده کنید. بعد از این کار، شما یک ظرف سفالی زیبا در دکوراسیون داخلی خانه‌تان خواهید داشت. دیگران تصور خواهند کرد که پول زیادی بابت آن پرداخته‌اید و شما هم می‌توانید رازتان را با آن‌ها در میان نگذارید.