,

راهنمای انتخاب گل برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه (بخش ۱)

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

گل‌ها انتخابی تقریباً بی‌نقص برای دکوراسیون داخلیِ تک‌تک اتاق‌های خانه می‌باشند. با وجود گل، یک پذیرایی خسته‌کننده با نشاط‌تر می‌شود و تازگی به حمام اضافه می‌کند. حتی می‌تواند انتخاب خوبی برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب می‌باشد. اگر دنبال عنصری هستید که به سرعت حال و هوای دکوراسیون داخلی خانه‌ خود را تغییر دهید، گل بهترین انتخاب است. از گل‌هایی مانند گل مروارید که رنگی به خانه‌تان اضافه می‌کند تا دسته‌گل‌هایی که دکوراسیون داخلی منزلتان را رنگارنگ می‌کنند؛ شما انتخاب‌های زیادی دارید. گل‌های طبیعی و تازه انتخاب خوبی هستند، از طرفی گل‌های مصنوعی بیشتر در دکوراسیون داخلی شما باقی خواهند ماند. در این متن سعی کرده‌ایم ایده‌های موجود در رابطه با آراستن دکوراسیون داخلی خانه‌تان با گل‌ها را بررسی کنیم.

نوبت به انتخاب گل‌ها که می‌رسد، گزینه‌ها بی‌نهایت است. اگر به دنبال گل طبیعی هستید، انتخاب‌هایتان محدود به فصلی می‌شود که در آن قرار دارید. برخی هم گل‌هایی که در حیاط خودشان پرورش داده‌اند را در دکوراسیون داخلی خانه‌شان استفاده می‌کنند. بدون توجه به این که شما گل طبیعی را انتخاب می‌کنید یا مصنوعی، گل‌های مختلفی که می‌تواند در دکوراسیون داخلی خانه به کارتان بیاید را در فهرست ذیل آورده‌ایم:

  • گل ژربرا (Gerber Daises)
  • گل ادریس (Hydrangeas)
  • گل سوسن پرویی (Alstroemeria)
  • گل آلاله (Ranunculuses)
  • گل سوسن (Lilies)
  • گل گاردنیا (Gardina)
  • گل کرسپدیا (Crasspedia)
  • گل لاله (Tulips)
  • گل رز (Spray Roses)

با جست و جوی نام فارسی یا انگلیسی هر کدام از آن‌ها، می‌توانید اطلاعات بیشتری از آن‌ها بیابید.

گل طبیعی یا مصنوعی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه؟

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

زمانی که تصمیم می‌گیرید در دکوراسیون داخلی خانه‌ خود از گل استفاده کنید، ابتدا باید مشخص کنید که می‌خواهید از گل طبیعی استفاده کنید یا مصنوعی. بعضاً حتی ترکیبی از گل‌های مصنوعی و طبیعی را انتخاب می‌کنند. اگر بر روی طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌ خود بر مبنای دائمی بودن کار می‌کنید، بهتر است از گل مصنوعی استفاده کنید. اگر صرفاً می‌خواهید فضای خانه‌تان را تر و تازه کنید، گل طبیعی باید انتخاب شما باشد. فقط چند نکته را در نظر بگیرید:

گل‌های طبیعی

گل‌های طبیعی شور و حرارت به هر فضایی می‌دهند. معمولاً کمک می‌کنند تا هوای اتاق خوش‌عطر باشد و اتاق نمایی دل‌انگیز داشته باشد. اگر عمر طویلی ندارند، اما گل‌ها با گذر فصل‌ها تغییر می‌کنند و این برای تغییر و نو کردن دکوراسیون منزلتان، بسیار مناسب خواهد بود.

اگر از گل‌های طبیعی استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار داشته باشد. گل‌های سوسن و نرگس می‌تواند برای حیوانات خانگی کشنده باشد. اگر مجبور به نگهداری چنین گل‌هایی در خانه‌تان هستید، مطمئین شوید که دست یا پنجه‌شان به آن‌ها نرسد.

گل‌های مصنوعی

گل‌های مصنوعی با کیفیت، می‌تواند انتخاب و جایگزین خوبی برای کسانی باشند که به فکر تغییرات کوچک و کم‌خرج در دکوراسیون داخلی خانه‌شان هستند. با این حال، برخی به این خاطر که گل‌های مصنوعی ظاهری غیر طبیعی دارند، به سراغ آن‌ها نمی‌روند. اما انواع خاصی از گل‌های مصنوعی با کیفیت وجود دارند که طرح و رنگشان متفاوت است و برای دکوراسیون داخلی خانه بسیار مناسب هستند. تنها مشکل گل‌های مصنوعی این است که هر چند وقت یک بار، بایستی گردگیری شوند.