,

دکوراسیون منزل و استفاده مجدد از اشیاء

طراحی دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل و استفاده مجدد از اشیاء طرفداران زیادی پیدا کرده است. دلیل اصلی آن می‌تواند زیان وارد نکردن به محیط زیست و صرفه‌جویی مالی باشد. استفاده مجدد از اشیا در دکوراسیون منزل، ایده‌های زیاد و متفاوتی دارد که احتمالاً چندتایی به ذهن خودتان هم رسیده باشد. ما اینجا برای راهنمایی، چند ایده را ذکر می‌کنیم.

استفاده مجدد از اشیا چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

هر گاه شما از شیئی بی‌استفاده، در جایی از دکوراسیون منزل استفاده کردید که در اصل برای آن طراحی نشده، از اشیا استفاده مجدد کرده‌اید. دقت کنید که استفاده مجدد از اشیا (Upcycle) با بازیافت (Recycle) تفاوت دارد. اما با همان شکل، کاری است در جهت حفظ محیط زیست و صرفه‌جویی در هزینه‌ها.

استفاده مجدد از اشیا در دکوراسیون منزل، نیاز به خلاقیت و نوآوری دارد. شما بایستی به مغازه اشیای دست دوم بروید یا سری به اشیای بی‌مصرف دکوراسیون داخلی خانه‌تان بزنید تا کاربرد جدیدی برایشان پیدا کنید.

استفاده مجدد از وسایل چوبی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه

وسایل چوبیِ (مبلمان و کمدها) دکوراسیون منزل اولین چیزی که به ذهن خطور می‌کند، زیرا انتخاب‌های زیادی برای آن وجود دارد. کمدهای لباس قدیمی می‌تواند با رنگ‌آمیزی و تغییراتی جزئی در آشپزخانه به دردتان بخورد. یک میز قهوه‌خوری زشت، می‌تواند تبدیل به نیمکتی زیبا برای ورودی خانه‌تان شود. همچنین یک تخته‌ی چوبی تیره و به درد نخور را می‌توانید به تخته سیاه گچی تبدیل کنید و از در هر جای دکوراسیون داخلی منزلتان استفاده کنید و طرح‌های مختلفی روی آن بکشید.

استفاده مجدد از دراور در دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

اگر تصمیم گرفته‌اید کمد اتاقتان را تغییر دهید و از آن مجددا در آشپزخانه، اتاق خواب یا حمام استفاده کنید؛ احتمالاً به این نیز فکر کرده‌اید که با دراور قدیمی‌تان چه کنید. برای کسانی که حیوان خانگی دارند، این یک فرصت بی‌نقص است تا برایش تخت خوابی بسازند. این کار برای گربه‌ها و سگ‌های کوچک بسیار مناسب است.

استفاده مجدد از درها

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

درهای قدیمی اشکال خاصی دارند و برای استفاده در هر سطحی از دکوراسیون منزل می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. می‌توانید با تغییر سایز در و اضافه کردن چند پایه به آن، یک میز قهوه‌خوری بسازید. یا می‌توانید از آن‌ها به عنوان آینه در دکوراسیون داخلیِ اتاق خواب، راهروها و یا پذیرایی استفاده کنید.

استفاده مجدد از بطری‌های شیشه‌ای در طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

اگر به دنبال راه درست و بی‌نقص برای استفاده مجدد از بطری‌های شیشه‌ای اضافی خودتان هستید، شانس در خانه‌تان را زده است؛ زیرا استفاده مجدد از بطری‌های شیشه‌ای در دکوراسیون داخلی، بسیار آسان است. ابتدا هر مارک و لیبلی که روی بطری‌ها وجود دارد را جدا کنید. می‌توانید با قرار دادن آن‌ها به مدت ۲۰ دقیقه در آب داغ، این کار را به آسانی انجام دهید. حالا انتخاب‌های بی‌نهایتی دارید. می‌توانید با رنگ‌آمیزی، آن‌ها را به گلدان‌هایی زیبا تبدیل کنید.

نتیجه

استفاده مجدد از اشیا، از مدهای جدید و مدرنی است که در طراحی دکوراسیون داخلی، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. در کنار محافظت از محیط زیست و صرفه‌جوییِ مالی، این نکته که خودتان می‌توانید به معنای واقعی کلمه در طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌ی خودتان، سهیم باشید و هنرمندی خود را به نمایش بگذارید، از دلایل اصلی مد شدن این کار است.